BADMINTON

Se hvem der blev klubmestre i alle rækker

10. april 2018, kl. 11:21,

Placeringer ved årets klubmesterskaber i badminton:

Herresingle Motion 1. (P.1) Lars Jeppesen 2. (P.2) Claus Stjernholm3. (P.3) Henrik Støvring 4. (P.4) Ivan Lang 5. (P.5) Lars Hvedegaard
Herredouble Motion 1. Stig Rasmussen / Poul Møller Jensen 2. Heine Mann / Claus Stjernholm 3. Lars Jeppesen / Lars Hvedegaard4. Ivan Lang / Henrik Støvring 5. Anders Kruse-Hansen / Cim Skydt
Damedouble Motion 1. (P.1) Mette Lysholt Nielsen / Hanne Nielsen 2. (P.2) Lene Andersen / Anja Gottschalck Larsen 3. (P.3) Louise Bæk Lindstrøm Sørensen / Inger Bæk 4. (P.4) Karen Marie Vittrup / Henriette Kjærgaard Riis
Mixedddouble Motion 1. Poul Møller Jensen / Mette Lysholt Nielsen 2. Claus Stjernholm / Louise Bæk Lindstrøm Sørensen 3. Stig Rasmussen / Hanne Nielsen 4. Cim Skydt / Lene Andersen 5. Anders Kruse-Hansen / Anja Gottschalck Larsen
Herresingle Senior 1. (P.1) Malthe Goosmann 2. (P.1) Mikkel Hvedegaard 3. (P.2) Jacob Sølvsten Schaiffel-Nielsen 3. (P.2) Malthe Berg Pedersen 5. (P.3) Nikolaj Søndberg 5. (P.3) Jakob Thomsen
Herredouble Senior 1. (P.1) Jacob Sølvsten Schaiffel-Nielsen / Malthe Goosmann 2. (P.2) Malthe Berg Pedersen / Mikkel Hvedegaard 3. (P.3) Brian Ovesen / Asger Roer Pedersen 4. (P.4) Jakob Thomsen / Nikolaj Søndberg
Herresingle U9 1. Villum Hjalte Lysdal 2. Bjarke Skanse Hinge 3. Anders Møller Kristensen 4. Josephine Helenius Pedersen 5. Villads Alminde Pedersen
Herredouble U9 1. (P.1) Ida Lundkvist Ovesen / Sidsel Rehmeier 2. (P.2) Bjarke Skanse Hinge / Josephine Helenius Pedersen 3. (P.3) Villum Hjalte Lysdal / Villads Alminde Pedersen
Herresingle U11. 1. Julius Nguyen Jensen 2. Nanna Byrgiel Bach 3. Julius Bundgaard 4. Max Waltoft 5. Ida Lundkvist Ovesen 6. Bertil Nygaard Jørgensen 7. Lucas Sørensen 8. Mikkel Habermann Hansen 9. Lukas Bach 10. Sidsel Rehmeier
Herredouble U11 1. Max Waltoft / Bertil Nygaard Jørgensen 2. Mikkel Habermann Hansen / Julius Bundgaard
Mixed double U11 Max Waltoft / Ida Lundkvist Ovesen
Herresingle U15AM / U17B1. (P.1) Nickolaj Lykke Aagaa Sørensen 2. (P.1) Marcus Guldager Bo Thomsen 3. (P.2) Felix Berg Pedersen 3. (P.2) Tobias Byrgiel Bach 5. (P.3) Magnus Sørensen 5. (P.3) Jakob Nørgaard Jeppesen 7. (P.4) Emil Jul Lærke 7. (P.4) Martin Pallesen Herredouble U15AM / U17B 1. (P.1) Nickolaj Lykke Aagaa Sørensen / Jakob Nørgaard Jeppesen 2. (P.2) Emil Jul Lærke / Tobias Byrgiel Bach 3. (P.3) Felix Berg Pedersen / Marcus Guldager Bo Thomsen
Herresingle U13 CD1. (P.1) Asger Brandis Kjøbeløv 2. (P.1) Villads Kirkegaard 3. (P.2) Oliver Møller Hansen 3. (P.2) André Pedersen 5. (P.3) Kasper Barslund Morsing 5. (P.3) Magnus Brinch Brogen Christensen 7. (P.4) Magne Øster Særkjær 7. (P.4) Hjalte Øster Særkjær
Herredouble U13 CD 1. (P.1) André Pedersen / Oliver Møller Hansen 2. (P.2) Daniel Skjødt Andersen / Magnus Brinch Brogen Christensen 3. (P.3) Magne Øster Særkjær / Hjalte Øster Særkjær
Damesingle U13 CD 1. (P.1) Celina Søndergaard Balker 2. (P.2) Emma Froberg Bager 3. (P.3) Jane Hald Christensen
Mixed double U13 BC 1. (P.1) Jonas Fakhri / Thea Lundkvist Ovesen 2. (P.2) Julius Nguyen Jensen / Lærke Nguyen Jensen 3. (P.3) Magnus Korsgaard Andresen / Nanna Byrgiel Bach
Herresingle U15 BCD1. (P.1) Oliver Kirkegaard 2. (P.1) Simon Riis 3. (P.2) Jakob Bundgaard 3. (P.2) Thomas Damsgaard Linnebjerg 5. (P.3) Anton Nygaard Jørgensen 5. (P.3) Jonas Høgh Lambæk 7. (P.4) Simon Møller Andersen 7. (P.4) Nikolaj Grønne
Double U15 BCD 1. Thomas Damsgaard Linnebjerg / Jakob Bundgaard 2. Simon Riis / Oliver Kirkegaard 3. Amalie Søndberg / Sofie Andrea Toft 4. Emil Jul Lærke / Karoline Jul 5. Anton Nygaard Jørgensen / Jonas Høgh Lambæk 6. Simon Møller Andersen / Nikolaj Grønne
Damesingle U15 BCD 1. Amalie Søndberg 2. Karoline Jul
Herresingle U13 B 1. (P.1) Magnus Korsgaard Andresen 2. (P.2) Sebastian Bruun 3. (P.3) Jonas Fakhr i4. (P.4) Jeppe Froberg Larsen 5. (P.5) Felix Byrgiel Bach
Herredouble U13 B 1. (P.1) Sebastian Bruun / Jonas Fakhr i2. (P.2) Magnus Korsgaard Andresen / Felix Byrgiel Bach 3. (P.3) Villads Kirkegaard / Jeppe Froberg Larsen
Damesingle U13 B1. (P.1) Lærke Nguyen Jensen 2. (P.2) Sigrid Norup Egsgaaard 3. (P.3) Thea Lundkvist Ovesen
Damedouble U13 B1. (P.1) Thea Lundkvist Ovesen / Sigrid Norup Egsgaaard 2. (P.2) Lærke Nguyen Jensen / Nanna Byrgiel Bach 3. (P.3) Jane Hald Christensen / Emma Froberg Bager
PrintvenligSitemap
HGF HOVEDSPONSOR: