Badminton

Årets klubmesterskaber i Hammel GF er afviklet. Efter en masse spændende kampe blev mestrene i de forskellige rækekr fundet. Se alle placeringer ved årets klubmesterskaber i badminton:

Herresingle Motion 1. (P.1) Lars Jeppesen 2. (P.2) Claus Stjernholm3. (P.3) Henrik Støvring 4. (P.4) Ivan Lang 5. (P.5) Lars Hvedegaard

Herredouble Motion 1. Stig Rasmussen / Poul Møller Jensen 2. Heine Mann / Claus Stjernholm 3. Lars Jeppesen / Lars Hvedegaard 4. Ivan Lang / Henrik Støvring 5. Anders Kruse-Hansen / Cim Skydt

Damedouble Motion 1. (P.1) Mette Lysholt Nielsen / Hanne Nielsen 2. (P.2) Lene Andersen / Anja Gottschalck Larsen 3. (P.3) Louise Bæk Lindstrøm Sørensen / Inger Bæk 4. (P.4) Karen Marie Vittrup / Henriette Kjærgaard Riis

Mixedddouble Motion 1. Poul Møller Jensen / Mette Lysholt Nielsen 2. Claus Stjernholm / Louise Bæk Lindstrøm Sørensen 3. Stig Rasmussen / Hanne Nielsen 4. Cim Skydt / Lene Andersen 5. Anders Kruse-Hansen / Anja Gottschalck Larsen

Herresingle Senior 1. (P.1) Malthe Goosmann 2. (P.1) Mikkel Hvedegaard 3. (P.2) Jacob Sølvsten Schaiffel-Nielsen 3. (P.2) Malthe Berg Pedersen 5. (P.3) Nikolaj Søndberg 5. (P.3) Jakob Thomsen

Herredouble Senior 1. (P.1) Jacob Sølvsten Schaiffel-Nielsen / Malthe Goosmann 2. (P.2) Malthe Berg Pedersen / Mikkel Hvedegaard 3. (P.3) Brian Ovesen / Asger Roer Pedersen 4. (P.4) Jakob Thomsen / Nikolaj Søndberg

Herresingle U9 1. Villum Hjalte Lysdal 2. Bjarke Skanse Hinge 3. Anders Møller Kristensen 4. Josephine Helenius Pedersen 5. Villads Alminde Pedersen

Herredouble U9 1. (P.1) Ida Lundkvist Ovesen / Sidsel Rehmeier 2. (P.2) Bjarke Skanse Hinge / Josephine Helenius Pedersen 3. (P.3) Villum Hjalte Lysdal / Villads Alminde Pedersen

Herresingle U11. 1. Julius Viet Nguyen Jensen 2. Nanna Byrgiel Bach 3. Julius Bundgaard 4. Max Waltoft 5. Ida Lundkvist Ovesen 6. Bertil Nygaard Jørgensen 7. Lucas Sørensen 8. Mikkel Habermann Hansen 9. Lukas Bach 10. Sidsel Rehmeier

Herredouble U11 1. Max Waltoft / Bertil Nygaard Jørgensen 2. Mikkel Habermann Hansen / Julius Bundgaard

Mixed double U11 Max Waltoft / Ida Lundkvist Ovesen

Herresingle U15AM / U17B1. (P.1) Nickolaj Lykke Aagaa Sørensen 2. (P.1) Marcus Guldager Bo Thomsen 3. (P.2) Felix Berg Pedersen 3. (P.2) Tobias Byrgiel Bach 5. (P.3) Magnus Sørensen 5. (P.3) Jakob Nørgaard Jeppesen 7. (P.4) Emil Jul Lærke 7. (P.4) Martin Pallesen Herredouble U15AM / U17B 1. (P.1) Nickolaj Lykke Aagaa Sørensen / Jakob Nørgaard Jeppesen 2. (P.2) Emil Jul Lærke / Tobias Byrgiel Bach 3. (P.3) Felix Berg Pedersen / Marcus Guldager Bo Thomsen

Herresingle U13 CD1. (P.1) Asger Brandis Kjøbeløv 2. (P.1) Villads Kirkegaard 3. (P.2) Oliver Møller Hansen 3. (P.2) André Pedersen 5. (P.3) Kasper Barslund Morsing 5. (P.3) Magnus Brinch Brogen Christensen 7. (P.4) Magne Øster Særkjær 7. (P.4) Hjalte Øster Særkjær

Herredouble U13 CD 1. (P.1) André Pedersen / Oliver Møller Hansen 2. (P.2) Daniel Skjødt Andersen / Magnus Brinch Brogen Christensen 3. (P.3) Magne Øster Særkjær / Hjalte Øster Særkjær

Damesingle U13 CD 1. (P.1) Celina Søndergaard Balker 2. (P.2) Emma Froberg Bager 3. (P.3) Jane Hald Christensen

Mixed double U13 BC 1. (P.1) Jonas Fakhri / Thea Lundkvist Ovesen 2. (P.2) Julius Viet Nguyen Jensen / Lærke Huong Nguyen Jensen 3. (P.3) Magnus Korsgaard Andresen / Nanna Byrgiel Bach

Herresingle U15 BCD1. (P.1) Oliver Kirkegaard 2. (P.1) Simon Riis 3. (P.2) Jakob Bundgaard 3. (P.2) Thomas Damsgaard Linnebjerg 5. (P.3) Anton Nygaard Jørgensen 5. (P.3) Jonas Høgh Lambæk 7. (P.4) Simon Møller Andersen 7. (P.4) Nikolaj Grønne

Double U15 BCD 1. Thomas Damsgaard Linnebjerg / Jakob Bundgaard 2. Simon Riis / Oliver Kirkegaard 3. Amalie Søndberg / Sofie Andrea Toft 4. Emil Jul Lærke / Karoline Jul 5. Anton Nygaard Jørgensen / Jonas Høgh Lambæk 6. Simon Møller Andersen / Nikolaj Grønne

Damesingle U15 BCD 1. Amalie Søndberg 2. Karoline Jul

Herresingle U13 B 1. (P.1) Magnus Korsgaard Andresen 2. (P.2) Sebastian Bruun 3. (P.3) Jonas Fakhr i4. (P.4) Jeppe Froberg Larsen 5. (P.5) Felix Byrgiel Bach

Herredouble U13 B 1. (P.1) Sebastian Bruun / Jonas Fakhr i2. (P.2) Magnus Korsgaard Andresen / Felix Byrgiel Bach 3. (P.3) Villads Kirkegaard / Jeppe Froberg Larsen

Damesingle U13 B1. (P.1) Lærke Huong Nguyen Jensen 2. (P.2) Sigrid Norup Egsgaaard 3. (P.3) Thea Lundkvist Ovesen

Damedouble U13 B1. (P.1) Thea Lundkvist Ovesen / Sigrid Norup Egsgaaard 2. (P.2) Lærke Huong Nguyen Jensen / Nanna Byrgiel Bach 3. (P.3) Jane Hald Christensen / Emma Froberg Bager