Løb & Motion

2015

Tilføjelser, ændringer og rettelser til listen – kontakt – Anette Kehlet Jensen

 

Herrer – Rangliste – 10 km – HGF 

Nr.NavnTidLøbDato
1Uffe Pedersen39.14Klubmesterskabet14.11.15
2Søren Sloth39.58Hadsten Løbet06.05.15
3Michael Nielsen40.25Klubmesterskabet14.11.15
4Lars Julius41.23DuPont, Aarhus-322.02.15
5Martin Lind41.28DuPont, Aarhus-422.03.15
6Per Højmark41.49Klubmesterskabet14.11.15
7Torben Jensen42.19Klubmesterskabet14.11.15
8Torben Henriksen42.18DuPont, Aarhus-422.03.15
9Hans Ørregaard Arndt43.08Hadsten Løbet06.05.15
10Anders Bak Jensen43.17DuPont, Aarhus-422.03.15
11Christian Dolberg42.46Klubmesterskabet14.11.15
12Henrik Nielsen43.54DuPont, Aarhus-422.03.15
13Lars Poulsen44.27Klubmesterskabet14.11.15
13Carsten Østergaard44.27Frijsenborgløbet03.09.15
15Torben Henriksen45.22Frijsenborgløbet03.09.15
16Jørgen Brandt-Larsen47.43Frijsenborgløbet03.09.15
17Sonny Leach48.17DuPont, Aarhus-509.04.15
18Lars Dahm48.23Frijsenborgløbet03.09.15
19Jan Lauridsen48.24Frijsenborgløbet03.09.15
20Peter Schouborg48.31Klubmesterskabet14.11.15
21John Poul Kristiansen49.07Klubmesterskabet14.11.15
22Ole Fog Nielsen52.07Klubmesterskabet14.11.15
23Cim Skydt53.23Klubmesterskabet14.11.15
24Erik Meldgaard55.40Klubmesterskabet14.11.15
25Torben Møller55.54Hadsten Løbet06.05.15
26Niels Borring56.09Frijsenborgløbet03.09.15
27Chresten Leth59.28Hadsten Løbet06.05.15
28Flemming Jensen57.09Hadsten Løbet06.05.15
28Flemming Siegfredsen57.01Hadsten Løbet06.05.15
30Jørgen Tind1.02.59Klubmesterskabet14.11.15

Damer – Rangliste – 10 km – HGF 

1Mette Nørtoft44.07Klubmesterskabet14.11.15
2Katrine Hinge45.22Frijsenborgløbet03.09.15
3Ulla Køster45.52DuPont , Aarhus-422.03.15
4Inge Øster46.35Klubmesterskabet14.11.15
5Mia Stochholm48.19Frijsenborgløbet03.09.15
6Lisbeth Winther48.36Klubmesterskabet14.11.15
7Inge Ottesen49.06Klubmesterskabet14.11.15
8Iben Sloth Ulrich51.31Hadsten Løbet06.05.15
9Lene Baastrup Larsen53.47Klubmesterskabet14.11.15
10Mette Thomsen54.06DuPont , Aarhus-422.03.15
11Anette Hansen54.17DuPont , Aarhus-422.03.15
12Lene Andersen59.24Klubmesterskabet14.11.15
13Anne-Mette Pedersen1.04.12Adventsløbet i Randers29.11.15
14Anna Mikkelsen1.07.29Frijsenborgløbet03.09.15

Herrer – Rangliste – Halvmaraton – HGF

1Søren Sloth1.29.00Aarhus halvmar. Viby06.09.15
2Torben Jensen1.30.03HC. Andersen, Odense04.10.15
3Martin Lind1.33.20Aarhus C. halvmarathon21.06.15
4Hans Arndt1.35.58Aarhus halvmar. Viby02.05.15
5Anders Bak Jensen1.37.48Lillebælt Halvmarathon09.05.15
6Carsten Østergaard1.38.51Aarhus halvmar. Viby06.09.15
7Michael Nielsen1.38.59Molsløbet19.09.15
8Gert Borlund1.39.35Aarhus C. halvmarathon21.06.15
9Henrik Nielsen1.42.45Vejle Ådal halvmarathon18.10.15
10Lars Vilhelmsen1.42.51Aarhus C. halvmarathon21.06.15
11Lars Simonsen1.43.22Aarhus C. halvmarathon21.06.15
12Peter Schouborg1.43.31Aarhus C. halvmarathon21.06.15
13Henrik Nielsen1.44.50Aarhus C. halvmarathon21.06.15
14Torben Henriksen1.46.10Molsløbet19.09.15
15Finn Nielsen1.46.24CBH. Halv Marathon24.09.15
16Søren Holten1.47.57Mammoth ½ mar.(USA)21.06.15
17Ole Fogh Nielsen1.51.28Adventsløbet i Randers29.11.15
18Sonny Leach1.53.10Aarhus C. halvmarathon21.06.15
19Lars Julius1.57.14Vejle Ådal halvmarathon18.10.15
20Torben Møller1.59.01Aarhus C. halvmarathon21.06.15
21Gert Egelund Jensen2.06.05Adventsløbet i Randers29.11.15
22Gert Frøslev2.06.10Løvfald – Vindum Skov11.10.15
23Erik Melgaard2.08.41Adventsløbet i Randers29.11.15
24Flemming Siegfredsen2.09.35Aarhus C. halvmarathon21.06.15

Damer – Rangliste – Halvmaraton – HGF 

1Mette Nørtoft1.37.00Aarhus halvmar. Viby06.09.15
2Katrine Hinge1.39.35Aarhus C. halvmar.21.06.15
3Ulla Køster1.40.32Odder Halvmarathon02.05.15
4Iben Ulrich1.47.00Aarhus halvmar. Viby06.09.15
5Mia Stochholm1.49.59Adventsløbet i Randers29.11.15
6Mette Thomsen1.57.08HC. Andersen, Odense04.10.15
7Helle Stilling Nielsen1.57.13Vejle Ådal halvmarathon18.10.15
8Tina M. Dybdal2.01.41Vejle Ådal halvmarathon18.10.15
9Anette Hansen2.05.14Champagneløbet31.12.15
10Birgitte Bojer2.07.35Adventsløbet i Randers29.11.15
11Tine Haurum2.09.20Aarhus C. halvmar.21.06.15

Herrer – Rangliste – Marathon – HGF

1Lars Julius3.08.12Hamburg Marathon26.04.15
2Jens Palm3.12.54Berlin Marathon27.09.15
3Torben Henriksen3.20.48Hamburg Marathon26.04.15
4Søren Sloth3.22.44Berlin Marathon27.09.15
5Torben Jensen3.23.06Berlin Marathon27.09.15
6Jan Christiansen3.30.37Berlin Marathon27.09.15
7Lars Vilhelmsen3.33.51Hamburg Marathon26.04.15
8Michael Nielsen3.41.32Hamburg Marathon26.04.15
9Søren Holten3.44.41Copenhage Marathon23.05.15
10Christian Dolberg3.45.29Holstebro Bymarathon15.02.15
11Ole Fogh Nielsen3.45.51HC. Andersen, Odense04.10.15
12Lars Dahm3.47.5Hamburg Marathon26.04.15
13Lars Simonsen3.52.39Blokhus Marathon02.08.15
14John Poul kristiansen3.57.58Uhrhøj trail marathon12.04.15
15Sonny Leach4.11.17Berlin Marathon27.09.15
16Erik Meldgaard4.49.21Hamburg Marathon26.04.15

Damer – Rangliste – Marathon – HGF 

1Inge Øster3.29.47Berlin Marathon27.09.15
2Inge Ottesen3.40.46Berlin Marathon27.09.15
3Mette Nørtoft3.43.50HC. Andersen, Odense04.10.15
4Isabella Christiansen3.49.02Berlin Marathon27.09.15
5Jane Pors5.28.00Berlin Marathon27.09.15
6

Herrer – Rangliste – 100 km – HGF 

1Jens Palm 11.56Als rundt 100 km14.05.15
2
3